Понеділок, 20.11.2017

Сьогодні нас відвідали
Головна » Статті » Загальна інформація

Історія школи

Судилків – одне із стародавніх сіл на території Шепетівського району.

Перша письмова згадка про нього зустрічається в документах за 1543 рік. Проте записи земляних валів та замку належать до давніх часів. Друга згадка в архівах датується 1632 роком. Територія, на якій розташоване сучасне село Судилків, в давні часи входила до складу Давньоруської держави Х-ХІ ст. Київської Русі.

В архівних даних про Судилків можна простежити і шлях розвитку освіти. Так, за свідченнями церковних документів при Свято-Троїцькій церкві, яка існувала в 1738 році і знесена в 1759 році, була церковна школа. Подальші історичні події вносили свої корективи і в освіту.

В кінці грудня 1917 року в Судилкові була встановлена радянська влада. Велика увага приділяється освіті. Відкривається початкова школа.

Після громадянської війни в селі не було ні світла, ні радіо, але школа діяла. Це була трьохкласна школа з одним учителем, де навчались не більше як 30-35 дітей. 95 % населення було безграмотним. Для ліквідації безграмотності були організовані «червоні гуртки» (хати-читальні). Це й були основні осередки по ліквідації неграмотності.

В 1933 році було зібрано 1010 екземплярів книг і створена бібліотека при хаті-читальні (в будинку, де була бібліотека до 1963 року). Першим бібліотекарем стала Замулко Галина Никифорівна.

На той час директором працював був Лейб ель (1937). Школа проводила навчання до сьомого класу.

Перед Великою Вітчизняною війною в селі відкрито 10-річну школу, організовано вечірню школу для дорослих. Оскільки кількість дітей зростала, а навчальних класів не вистачало, то у 38-40 роках було збудовано двохповерхове приміщення, у якому навчання проводилось до 1991 року.

28 червня 1941 року с.Судилків окуповане німецько-фашистськими військами. Школа тимчасово припинила свою роботу.

10 лютого 1944 року село визволено. Після визволення відновлюється довоєнна освіта, залучаються до навчання діти, які в роки окупації не відвідували навчальні заклади.

Часи були важкі. Село піднімалось з руїн, розбудовувалось, оживало. Зростала кількість учнів. До 1960 року навчання проводилось в двох приміщеннях.

З архівних документів відомо, що з 01.09.1944 року й до сьогодні школу очолювали:

1. Лейбель – 1937р.
  2. Митрофанов Володимир Миколайович – з 01.09.44р.
  3. Шудрян Мерку Михайлович – з 01.10.44р.
  4. Штрайхер – 1945р.
  5. Табачний Михайло Мусійович – 1946р.
  6. Салата Антон Терентійович – 1947-1949р.
  7. Дондо Ісак Семенович – 1950-1951р.
  8. Беккер Ісак Павлович – 1955-1957р.
  9. Пономаренко – 1957-1958р.
  10. Волкович Микола Олександрович – 1958-1967р.
  11. Купець Євген Трохимович – 1967-1968р.
  12. Соколець Борис Маркович – 1969-1984р.
  13. Перепелиця Надія Денисівна – 1984-1987р.
  14. Штен Валентина Прокопівна – 1987-1997р.
  15. Гордійчук Микола Михайлович – з 1997р.

У 1984 році Судилківська середня школа стала носити ім’я Героя Радянського Союзу Дмитра Сидорова, який загинув у лютому 1944 року, визволяючи село від німецьких окупантів.

1 вересня 1991 року в селі Судилків було подвійне свято: День знань та відкриття щойно збудованого нового приміщення школи.

Судилківська ЗОШ І-ІІІ ступенів сьогодні – це просторі, світлі, по сучасному облаштовані кабінети. Окрасою школи є  два кабінети інформатики, спортивні зали та чудові спортивні майданчики, актовий зал, майстерні трудового навчання, предметні кабінети. В школі діє кабінетна система навчання.

На сьогоднішній час 522 учні навчають 47 педагогів. З них мають вищу категорію – 20 чоловік, І категорію – 13, ІІ категорію – 5, спеціаліст – 9 чоловік, звання «Вчитель-методист» - 3, «Старший вчитель» - 5.

Педагогічний колектив очолює Гордійчук М.М., якого призначено директором у 1997 році.

Сьогодні школа перебуває в процесі інтенсивного розвитку, плідного пошуку, активізації науково-педагогічної ініціативи. Педагогічний колектив, працюючи над проблемою: "Демократизація, диференціація, гуманізація навчально-виховного процесу”, ставить перед собою завдання перетворити школу на таке місце, де особистість учня буде духовно збагачуватись, формуватись його громадянська зрілість, де будуть розвиватись його творчі здібності.

Педагоги у своїй роботі використовують системні технології. В школі викладаються всі предмети згідно навчального плану на відповідному науково-теоретичному та методичному рівні. Діє шкільна психологічна служба, соціальна служба, які сприяють формуванню сприятливого мікроклімату в учнівському та педагогічному колективах, серед батьків. В школі створено музей села.

З огляду забезпечення рівного доступу до якісної освіти, згідно розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації від 13.09.2004 року на території Судилківської ради створено на базі Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів навчально - виховне об’єднання – шкільний округ.

школа у 1960-х роках
відкриття нового приміщення школи у 1991 році
шкільні будні
на фото Г.Г. Петрук зі своїми вихованцями