Четвер, 19.09.2019
Судилківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Меню сайту
ТОР-5 новин
«Моя співуча пір’їнка»
Тиждень біології у школі
"З вогнем не жартуй!"
ТВОРЧИЙ ЗВІТ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ
Колективний договір
Корисні лінки
Шепетівський райво
ХОІППО
Освітній портал Хмельниччини
Обласні олімпіади
ХОЦНТТУМ
УЦОЯО
РМЦ I*EARN-Україна
Острів знань
Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України
Сайт Педагогічна преса
Статистика
Rambler's Top100
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні нас відвідали
Головна » 2013 » Червень » 3 » Рятувальники застерігають: будьте вкрай обережними на воді!
12:49
Рятувальники застерігають: будьте вкрай обережними на воді!
     За вікном літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки.
     Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму.
     Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.
Як уникнути трагедії на воді
     Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню,

суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.
Пам’ятайте і дотримуйтесь простих правил безпеки:
1.  Не входьте у воду в незнайомому для вас місці. Купатися краще там, де є рятувальні служби.
2. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що вода у цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів.
3. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Дітям, як і дорослим, купатись можна тільки у спеціально відведених місцях – пляжах, де немає ям та водоворотів.
4. Перед входом у воду розігрійтесь вправами на суші. Однак пам’ятайте, що у воду входити надто розпашілим не можна, в таких випадках потрібно трохи охолонути.
5. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.
6. Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева.

7. Небезпечно пірнати на значну глибину без акваланга. Нестача кисню викликає втрату свідомості. Ризикують і ті, хто користується несправним підводним обладнанням.
8. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.
9. Категорично забороняється входити у воду як дорослим, так і підліткам після вживання алкогольних напоїв. Дуже часто вони тонуть, втрачаючи самоконтроль.
10. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки).

11. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів і т.п.
12. Не переоцінюйте своїх сил. Не запливайте без страхування далеко від берега. Уникайте води із швидкою течією, небезпечних місць, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.
13. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана
14. Не пустуйте на воді. Нічого доброго немає в нерозумних "жартах", коли переважно підлітки притоплюють силоміць один одного. Ніколи не "розігруйте" товаришів, вдаючи, ніби ви захлинулися і тонете. Такі розваги нерідко закінчуються трагічно.
15. Якщо, перебуваючи у воді, ви відчуваєте озноб, вийдіть із води, обітріться, розігрійте себе вправами на суші.
16. Ніколи не плавайте при недугах, навіть найлегших.
17. Ніколи не купайтеся наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. На березі хтось повинен стежити за вами.
18. Під час купання пильнуйте, по можливості, за тим, що роблять ваші товариші і, в разі необхідності, надавайте їм посильну допомогу.
19. Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.

20. Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.
21. Всім треба пам’ятати, що в місцях відведених для купання, забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкіряні захворювання. Виконуйте ці правила самі і вимагайте, щоб їх дотримувалися ваші товариші.
Особливості поведінки  на гірських річках

     Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна впасти, послизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду. Будьте уважними, обережними, ступаючи у гірську ріку!
Особливості під час купання на морі
-    На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду.
-    Не намагайтеся плисти проти хвилі.
-    Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей.
-    Не запливайте за буйки!
-    Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.
 Особливості під час прогулянки на човні

     Якщо діти забажали покататися на човні, необхідно переконатися в його справності і з’ясувати, чи є в ньому рятувальні засоби. Під час таких прогулянок рекомендуємо суворо дотримуватись правил поведінки у човні.
Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить:
-    уміти керувати судном,
-    добре плавати,
-    знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.
     Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.
      Основною причиною загибелі людей на воді є страх.
У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.
Рятування і надання першої необхідної допомоги при утопленні
    Витягнувши потерпілого на берег, не гайте часу. Якщо він при свідомості, його важливо заспокоїти, перевдягнути в сухе, а також розтерти, тепло закутати, зігріти. При непритомності дати понюхати нашатирний спирт.

    Якщо потерпілий не дихає, дуже важливо активізувати дихання, якомога швидше очистити рот від мулу, піску чистою носовою хустинкою або марлею.

    Часто люди тонуть тому, що в них стався спазм голосової щілини: в легені потрапляє не лише повітря, а й вода. У такого потерпілого шкіра бліда, йому одразу ж потрібно зробити штучне дихання, а якщо зупинилося й серце – закритий масаж серця.
   
    Якщо під водою людина не лише перестала дихати, а в неї зупинилося й серце, реанімаційні заходи мають кращий результат, коли розпочати їх не пізніше як через 5 хвилин з часу клінічної смерті.
    Потерпілим, шкіра яких набула синюватого відтінку, слід передусім швидко очистити дихальні шляхи й шлунок. Для цього людину кладуть животом на стегно зігнутої в коліні ноги, щоб звисала голова, і ритмічно, кілька разів натиснути між лопаток. Очистивши рот і горло від блювотних мас, води, мулу, слизу, кладуть горілиць, і, відхиливши їм голову назад, роблять штучне дихання "ротом в рот" або "ротом до носа"і закритий масаж серця.

    Потерпілого слід якомога швидше зігріти, енергійно промасажувати руки і ноги, розтерти його сухою тканиною, потім тепло вкутати, обкласти грілками.  
Навіть коли людина опритомніла і почувається краще, її слід негайно відправити до лікарні. Адже нерідко на березі виникає, так званий, синдром „повторного затоплення”, за якого починається біль у грудях, задишка, кашель, у мокроті з’являється кров. В такому випадку допоможе апаратна штучна вентиляція легень та деякі інші процедури, які можна зробити лише в умовах медичного закладу.
     Та найкраще все ж не допускати до біди, дбати про те, щоб запобігти нещастю.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді!
Щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним,
весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників.

Навчіться плавати самі і навчіть цьому інших,
добре вивчіть правила поведінки на воді і дотримуйтесь їх.
Ось тоді ріки, озера і моря даруватимуть вам лише радість і здоров’я.
 

Категорія: Охорона праці та БЖД | Переглядів: 511 | Додав: Natalika | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Календар
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Категорії розділу
Олімпіади, МАН [28]
Мистецтво [13]
ДПА [5]
ЗНО [22]
Свята [36]
Конкурси [38]
Анонси [5]
Акції [26]
Вчителям [9]
Батькам [11]
Гуртки [11]
Офіційно [110]
Стежинами майстерності [13]
Назустріч першокласнику [1]
Охорона праці та БЖД [47]
Екскурсії [5]
Психологічна служба [18]
Бібліотека [23]
200-річчя від дня народження Кобзаря [10]
Архів записів
Copyright Судилківська ЗОШ І-ІІІ ступенів © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz