Четвер, 24.09.2020
Судилківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Меню сайту
ТОР-5 новин
«Моя співуча пір’їнка»
Тиждень біології у школі
"З вогнем не жартуй!"
"Ми за здоровий спосіб життя"
ТВОРЧИЙ ЗВІТ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ
Корисні лінки
Шепетівський райво
ХОІППО
Освітній портал Хмельниччини
Обласні олімпіади
ХОЦНТТУМ
УЦОЯО
РМЦ I*EARN-Україна
Острів знань
Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України
Сайт Педагогічна преса
Статистика
Rambler's Top100
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні нас відвідали
Головна » Статті » Освітній округ

Освітній округ

Заняття клубу "Поліглот"
На базі Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів у відповідності до закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» і розпорядженню Шепетівської районної адміністрації від 13 вересня 2004р. створено шкільний освітній округ.

Модель освітнього округу

Судилківський освітній округ

Висока якість надання освітянських послуг на селі неможлива без створення освітніх округів. Освітній округ - реальний шлях створення рівних можливостей для отримання якісної освіти, що відповідає індивідуальним запитам учнів.

З огляду забезпечення рівного доступу до якісної освіти, згідно розпорядження Шепетівської районної адміністрації від 13.08.2004 р. на території Судилківської ради було створено на базі Судилківської ЗОШ І-ІІІ ст. навчально-виховне об'єднання – шкільний округ у складі: Білокриницька ЗОШ І-ІІ ст., Лозичанської ЗОШ І-ІІ ст., Судилківської ЗОШ І-ІІ ст. На 1.09.2013 р. в трьох дочірніх школах навчається 175 учнів.

Основні завдання освітнього округу це:

Створення ефективної освітньої системи, здатної надавати всім якісні освітні послуги, передбачені законодавством України. Створення можливостей для постійного зростання педагогів та впровадження сучасних освітніх технологій в навчально-виховний процес.

Відповідно до завдань розроблена програма діяльності шкільного освітнього округу на 2010-2015 н.р.,  розроблено робочий навчальний план, проводиться профільна і допрофільна підготовка. Робочий навчальний план Судилківського освітнього округу враховує основні вимоги законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Наказ Міністерства освіти і науки України №267 «Про затвердження  Положення про освітній округ» від27.08.2010 №777 і спрямований на реалізацію освітніх потреб особистості і суспільства. Робочий навчальний план враховує профілі базової школи (фізико-математичний, іноземної філології, інформаційно-технологічний) і передбачає надання освітніх послуг задля задоволення освітніх запитів учнів і батьків. Після проведення діагностичного анкетування психологом, проведення батьківських зборів, враховуючи побажання батьків, учнів організовано курси за вибором, міжшкільні факультативи.

Курси за вибором, які є складовою допрофільної підготовки, запроваджуються за рахунок варіативної частини базової школи, Міжшкільні факультативи за рахунок варіативної частини дочірних шкіл. Організовано 10 гуртків для учнів шкіл округу за рахунок варіативної частини базової школи.

На базі Судилківської ЗОШ І-ІІІ ст. проводяться уроки з трудового навчання  в 8-9 кл. для учнів Судилківської ЗОШ І-ІІ ст. Уроки проводять досвідчені вчителі-фахівці базової школи. Облік занять ведеться в окремо заведених журналах варіативної частини. Облік занять і виставлення оцінок по трудовому навчанню ведеться в окремих журналах і переноситься в журнали відповідних класів дочірньої школи вчителями трудового навчання 2 рази на місяць ( через кожні 4 уроки). Вчителі доїжджають до дочірньої школи шкільним автобусом і самі заповнюють журнал і виставляють оцінки. Учні 2 рази на тиждень, згідно розкладу, приїжджають на заняття шкільним автобусом. Ми залучаємо учнів 8-9 класів на курси за вибором, 5-9 класи – на гуртки ("Біла тура", "Сувенір", "Пролісок", "Юний квітникар", "Акварель", вокально хореографічне мистецтво, туристичний гурток, вільна боротьба). І це має позитивні наслідки. Адже участь в роботі курсів за вибором, міжшкільних факультативів дає можливість учням поліпшувати знання з різних предметів, відволікає від вулиці. Загальна кількість учнів, які приїжджають -104 учні, що становить 49,5% .

В окрузі діє філіал спортивної школи «Колос», де працює 3 викладачі - тренерів, діють психологічна та медичні служби, логопед, стоматологічний кабінет. У нас чудова бібліотека з фондом 33 тис. примірників та 43 найменуванням періодики, 2 комп’ютерні класи, доступ до мережі Інтернет, 2 спортзали, 3 майстерні, 34 предметні кабінети, медичне обслуговування. Така чудова база сприяє самоосвіті учнів шкіл округу, задоволенню їх освітніх потреб, розвитку інтелекту учня.

Судилківська ЗОШ І-ІІІ ст. як опорна школа освітнього округу має вигідне географічне розташування - в центрі округу.

Управління освітнім округом здійснює Рада освітнього округу. До складу ради входять керівники закладів освітнього округу, голови батьківських комітетів шкіл округу, представники сільської ради.

Для постійного керівництва діяльністю Судилківського освітнього округу на базі опорної школи створена методична рада. До складу методичної ради входять: директор опорної школи, директор дочірньої школи, заступники директора, голови МО, вчителі дочірніх шкіл. Методична рада готує заходи, які включаються до річного плану роботи опорної школи з метою надання допомоги вчителям, керівникам шкіл. Методична рада розглядає плани міжшкільних МО, вивчає та поширює передовий педагогічний досвід, підводить підсумки роботи, вивчає шляхи її вдосконалення.

Контроль за проведенням занять проводиться адміністрацією школи. До здійснення внутрішньо шкільного контролю включається перевірка шкільної документації, перевірка календарних планів, відвідування і аналіз занять. Проводиться діагностика і анкетування учнів шкіл округу, які відвідують заняття.

Вирівнювання якості освіти сільської і міської шкіл багато в чому залежить від професійного рівня вчителя. Нам успішно вдалось вирішити кадрову проблему.Вони впроваджують нові форми навчально-виховного процесу, гнучкі методи його організації, розширюють діапазон освітньо-розвивальних послуг.

Вчитель є вчителем тільки тоді, коли він не тільки навчає, але й сам вчиться. Ми проводимо спільні МО, місячник передового педагогічного досвіду, круглі столи, спільні педагогічні ради , науково-практичні конференції, що дає змогу вчителю зростати.

Освітній округ має бути самостійним окремим проектом, в межах якого навчання та освітні технології , що запроваджуються на території округу, мають створювати додаткові можливості для одержання учнями якісних та доступних освітніх послуг за рахунок модернізації інфраструктури та матеріально - технічної частини.


Можна виділити такі позитивні
аспекти діяльності шкільного освітнього округу:

 • рівного доступу до якісної освіти в умовах профілізації старшої школи;
 • створення умов для саморозвитку та самореалізації обдарованих дітей;
 • інтегрування інноваційних, інтелектуальних, матеріальних ресурсів;
 • координації виховної роботи в межах округу;
 • розвитку професійної культури і компетенції вчителя;
 • роботі в глобальній комп’ютерній мережі Інтернет;
 • розширення культурно-освітнього середовища школярів;
 • їхня соціалізація шляхом залучення до роботи різних колективів;
 • більші можливості забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії школяра шляхом об’єднання матеріально – технічного і кадрового потенціалу шкіл округу;
 • створення постійно діючих творчих методичних лабораторій вчителів;
 • забезпечення високого рівня підготовки вчителів сільської місцевості через науково-методичні консультації.
Категорія: Освітній округ | Додав: Admin (14.04.2009)
Переглядів: 4310 | Рейтинг: 3.5/2
Пошук
Форма входу
Категорії розділу
Загальна інформація [4]
Освітній округ [2]
Музей [1]
Методична робота [3]
Профільне навчання [1]
Архів записів
Copyright Судилківська ЗОШ І-ІІІ ступенів © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz